Seznam.cz

Dvoufázové ověření při přihlášení k účtu

Chráníme váš digitální svět

V loňském roce kvůli nedostatečnému zabezpečení přišlo o svůj Seznam účet přes 200 000 lidí. Posílit ochranu vašeho účtu je přitom snadné a trvá to jen pár minut.

Dvoufázové ověření je bezpečnostní opatření, které chrání váš Seznam účet před neoprávněným přístupem. Kromě klasického hesla využívá ještě druhý ověřovací prostředek – aplikaci ve vašem mobilním telefonu, díky které můžete bezpečně potvrdit, že se přihlašujete opravdu vy.

Dvojitá ochrana

Díky dvoufázovému ověření je obtížné pro zloděje nebo hackera dostat se k vašemu účtu. Dokonce i když získají vaše heslo, nemohou se dostat dál bez druhého kroku ověření.

Zabezpečení osobních údajů

Čím více vrstev zabezpečení máte, tím lépe chráníte svá data. Nepřijdete tak o své osobní údaje, soukromé zprávy nebo fotky. Navíc svou e-mailovou schránku ochráníte před zneužitím, například před rozesíláním podvodných zpráv vašim přátelům a známým.

Prevence proti phishingu

Dvoufázové ověření ztěžuje útočníkům provádění útoků, které se vás podvodem snaží připravit o heslo k vašemu účtu. I v případě, že někdo vaše heslo získá, nemá šanci se přihlásit k vašemu účtu bez použití vaší ověřovací aplikace.

Kde získám aplikaci pro dvoufázové ověření?

  1. Stáhněte si aplikaci: Existuje mnoho bezplatných aplikací, které vám umožní generovat ověřovací kódy pro dvoufázové ověření. Některé z nejpopulárnějších jsou Authy, Google Authenticator a Microsoft Authenticator. Najdete je ve svém obchodu s aplikacemi, odkud je nainstalujete do svého telefonu.
  2. Sledujte průvodce: V nastavení zabezpečení svého Seznam účtu klikněte na možnost “Přidat ověřovací zařízení” a jednoduchý průvodce v naší nápovědě vás provede nastavením krok za krokem.

Dvoufázové ověření je jednoduchým a účinným způsobem, jak zvýšit bezpečnost vašeho účtu.

Aktivovat dvoufázové ověření
Připomenout e-mailem